Anasayfa / Yazılım / Bir html içinde php sayfası çalıştırmak

Bir html içinde php sayfası çalıştırmak

Bir html içinde php sayfası çalıştırmak

PHP sayfasında HTML kullanmanın iki yolu vardır. İlk yol, HTML’yi PHP etiketlerinin dışına koymaktır. Kapatıp yeniden açarsanız ortasına koyabilirsiniz. Php ve ?> Etiketleri. HTML’yi etiketlerin dışına koymanın bir örneği:

<html> <title>HTML with PHP</title> <body> <h1>My Example</h1> <?php //your php code here ?> <b>Here is some more HTML</b> <?php //more php code ?> </body> </html>

Gördüğünüz gibi .php dosyanızda özel veya ekstra bir şey yapmadan istediğiniz herhangi bir HTML’yi PHP etiketlerinin dışında olduğu sürece kullanabilirsiniz.

HTML’yi PHP ile kullanmak için ikinci yol PRINT veya ECHO kullanmaktır. Bu yöntemi kullanarak HTML’yi PHP etiketlerinin içine ekleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir satırınız varsa bu güzel hızlı bir yöntemdir. İşte bir örnek:

 <?php Echo "<html>"; Echo "<title>HTML with PHP</title>"; Echo "<b>My Example</b>"; //your php code here Print "<i>Print works too!</i>"; ?>

Bu yöntemlerden birini veya her ikisini kullanarak HTML kodunu PHP sayfalarınıza kolayca yerleştirebilir, onlara daha güzel bir şekilde daha biçimlendirilmiş bir görünüm kazandırır ve daha kullanıcı dostu hale getirirsiniz.

Hakkında Onur çelik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir