Anasayfa / Haber / Facebook Canlı Yayın nasıl yapılır ?

Facebook Canlı Yayın nasıl yapılır ?

Facebook Canlı Yayın nasıl yapılır  ?

En büyük sosyal medya aracı olan Facebook ,  Twitter’ın uygulaması olan Persicope’a rakip olması için canlı yayın özelliğini bünyesine ekledi .

Facebook Canlı Yayın nasıl yapılır ?

Artık Facebook’ta canlı yayın yapmak mumkun. Facebookda canlı yayın yapmak için iOS işletim sistemi kullananlar için  uygulamasını açın ve “durum güncelle” sekmesini tklayın “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneğinden . Buraya tıkladıktan sonra size kısa bir bilgi veren bölüm gelecek burayı devam diyerek geçiyoruz.

Son olarak  “Canlı videonu açıkla..” bölümüne geliyoruz. Burada videonuz ile ilgili bir başlık ve açıklama ekledikden  ve canlı yayının kitlesini seçtikden  sonra Facebook Canlı Yayın  yapmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır ? Bilgisayar Ekranı Nasıl Verilir ?

facebook-canli-yayin-yapma

Bilgisayar üzerinden canlı yayın yapabilmemiz için  öncelikle  yayın yapabilmemiz için küçük bir yardımcı programa ihtiyacımız olacak   livevideofb.com sitesinden  Download OBS  indirip kuruyoruz  tekrar siteye girip  create live stream facebook tıklayarak   acılan pencereden
Canlı videonu paylaşmak istediğin yeri seç  yayın yapacağımız yere sececez  kendi zaman tunelimizdemi arkadaşımızın zaman tünelinde,yönettiğimiz bir sayfa  yada uyesi olduğumuz  paylaşıma açık hangi bir gurupta yayın yapabiliriz yayın yapacağımız yeri seçtikden sonra ileri butonunu tıklayarak karsımıza çıkacak ekrandan sunucu url sini kopyalayarak  osb programımızı açıp dosya ayarlar sekmesinden yayın kısmına gelerek kopyaladığımız adresi url kısmına yapıştırıyoruz daha sonra  akıs anahtarını kopyalayıp  obs progamonı tekara açıp yayın akısı kısmına yapıştırarak uygula  butonunu tıklayın ve son olarak yayın başlat diyerek yayına başlamı olacaksınız

Hakkında Alpaslan Günaydın

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”. H.Ş

2 comments

  1. Facebook sayfamiza kimlerin baktigini gorme sansim varmi

    • Facebook kullanıcılarının azımsanmayacak bir bölümü, profillerine kimin tıkladığını ve fotoğraflarına hangi arkadaşlarının baktığını öğrenmek için bu bilgileri gösterdiğini iddia eden uygulamaları profiline yüklüyor. İsimleri genellikle “Profilime kim bakmış” veya “Profiline bakanı gör” şeklinde olan bu uygulamalarla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan güvenlik yazılımı şirketi Trend Micro yetkilileri, bu tür uygulamaların kesinlikle yüklenmemesi gerektiğini açıklarken, bu uygulamaların yüklenmesiyle kişilerin profil bilgilerinin bu uygulamayı geliştirenlerin eline geçtiğine dikkat çekti.

      Hiçbir şekilde kullanıcılara veya uygulama geliştiricilere bu tip bir yetki verilmediğinin altını çizen uzmanlar, bu uygulamaların yüklenmesiyle kullanıcıların profil sayfalarına hangi kullanıcıların tıkladığını öğrenmelerinin mümkün olmadığını ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir