Nokia’nın Yeni Akılı Telefonu  Nokia 9

Dünya Mobil Kongresi (MWC) 2017  daha geride bırakırken dünyanın önde gelen telefon üretiçilerinin yeni ürünlerini yakından takip ettik .  Efsane telefon üreticisi Nokia, akıllı telefon üretme kararı almıştı   Nokia, android  işletim sistemine döndü ; alınan bu kararla beraber üç yeni telefon Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 isimli telefonların ve Nokia’nın efsane telefonu olan Nokia 3310 ‘nun tanıtımını da yapmıştı.

Bugün ortaya atılan bir haberde Nokia 9 adında yeni bir telefonun üzerinde çalışıldığı dedikoduları yayıldı . Son günlerde çizimleriyle ortaya çıkan Concept Creator, Nokia 9 isimli yeni bir tasarım ortaya attı.

Bu konsepte bakıldığında Qualcomm ürettiği  yeni yonga seti  Snapdragon 835 kullanacak olan Nokia 9 ‘un sistem belleği olarak da 6GB RAM olduğuna işaret ediyor. Nokia 9 konsept tasarımına bakıldığında 5.5 inç 2K ekrana sahip olması beklenirken , 64 ya da 128 GB dahili depolama alanı olması beklenirken görüntülere bakıldığında telefonun microSD kart yuvası olduğu görülmekte .

Görsellerden de anlaşıldığı gibi metal bir kasaya sahip olan Nokia 9 , 3650 mAh değerinde bataryaya sahip olurken telefonun en çok göze çarpan yeri olan kamerası gözlerden kaçmıyor . 41 megapiksel çözünürlüğe sahip kamerasıyla profesyonel fotoğraf makinelerini aratmayacağı benziyor .

 

Nokia’nın Yeni Akılı Telefonu  Nokia 9

 

Nokia 9 teknik özeliklerihttp://www.uzmankafa.com/wp-content/uploads/2017/03/Nokia-9-gchg-1024x576.jpghttp://www.uzmankafa.com/wp-content/uploads/2017/03/Nokia-9-gchg-150x150.jpgAlpaslan GünaydınAkıllı TelefonlarMobilNokia 9,Nokia 9 fiyatı,Nokia 9 kaç tl,Nokia 9 konsept tasarımı,Nokia 9 ne zaman çıkacak,Nokia 9 öç,Nokia 9 özelikleri,Nokia 9 özellikleri,Nokia 9 teknik özellikleri,Nokia 9 un tanıtım videosu,Nokia 9 videosu,Nokia'nın Yeni amiral gemisi Nokia 9
Nokia'nın Yeni Akılı Telefonu  Nokia 9 Dünya Mobil Kongresi (MWC) 2017  daha geride bırakırken dünyanın önde gelen telefon üretiçilerinin yeni ürünlerini yakından takip ettik .  Efsane telefon üreticisi Nokia, akıllı telefon üretme kararı almıştı   Nokia, android  işletim sistemine döndü ; alınan bu kararla beraber üç yeni telefon Nokia 6, Nokia 5...