Anasayfa / Akıllı Telefonlar / Nokia’nın Yeni telefonu Nokia 9

Nokia’nın Yeni telefonu Nokia 9

Nokia’nın Yeni Akılı Telefonu  Nokia 9

Dünya Mobil Kongresi (MWC) 2017  daha geride bırakırken dünyanın önde gelen telefon üretiçilerinin yeni ürünlerini yakından takip ettik .  Efsane telefon üreticisi Nokia, akıllı telefon üretme kararı almıştı   Nokia, android  işletim sistemine döndü ; alınan bu kararla beraber üç yeni telefon Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 isimli telefonların ve Nokia’nın efsane telefonu olan Nokia 3310 ‘nun tanıtımını da yapmıştı.

Bugün ortaya atılan bir haberde Nokia 9 adında yeni bir telefonun üzerinde çalışıldığı dedikoduları yayıldı . Son günlerde çizimleriyle ortaya çıkan Concept Creator, Nokia 9 isimli yeni bir tasarım ortaya attı.

Bu konsepte bakıldığında Qualcomm ürettiği  yeni yonga seti  Snapdragon 835 kullanacak olan Nokia 9 ‘un sistem belleği olarak da 6GB RAM olduğuna işaret ediyor. Nokia 9 konsept tasarımına bakıldığında 5.5 inç 2K ekrana sahip olması beklenirken , 64 ya da 128 GB dahili depolama alanı olması beklenirken görüntülere bakıldığında telefonun microSD kart yuvası olduğu görülmekte .

Görsellerden de anlaşıldığı gibi metal bir kasaya sahip olan Nokia 9 , 3650 mAh değerinde bataryaya sahip olurken telefonun en çok göze çarpan yeri olan kamerası gözlerden kaçmıyor . 41 megapiksel çözünürlüğe sahip kamerasıyla profesyonel fotoğraf makinelerini aratmayacağı benziyor .

 

Nokia’nın Yeni Akılı Telefonu  Nokia 9

 

Hakkında Alpaslan Günaydın

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”. H.Ş

2 comments

  1. İSMAİL YILDIRIM

    NEZAMAN SATIŞA ÇIKIYOR TÜRKÜYEDE VE FİATI NE OLACAK SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ SAYGILARIMLA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir