$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Apple, Shazam uygulamasını satın alıyor!

  • 10.12.2017
  • 130 kez okundu

Satış iddiaları hakkında Apple ve Shazam tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak, yaklaşık 400 milyon dolar karşılığında anlaştığı belirtilen iki şirketin, resmi satış duyurusunu Pazartesi günü yapacağı iddia ediliyor.

Kuruluşunun üzerinden 16 yıl geçen ve 1 milyardan fazla kez indirilen Shazam’ın satışı için ortaya çıkan bu fiyat kafa karışıklıklarına neden oldu.

Zira, son yıllarda yapılan yatırımlar sonrasında oldukça uzun bir süredir Shazam’ın piyasa değerinin 1 milyar dolar seviyesini aştığı ifade ediliyor.

Hazi hazırda Spotify ve Apple Music gibi diğer müzik uygulamalarına ciddi bir kullanıcı kitlesi yönlendiren müzik tanıma uygulaması, kullanıcıların müzikleri satın alması halinde belirli bir miktarda komisyon alıyor.

Bu onlarca farklı uygulamayı bünyesine katan Apple’ın müzik alanında yaptığı ilk satın alma değil. Beats’ın satın alınmasıyla temelleri atılan Apple Music servisi, 30 milyondan fazla kullanıcıya hizmet sunuyor. Sektörün lideri konumunda olan Spotify ise, 140 milyondan fazla aboneye sahip.

Satın alma hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadığını ve Apple’ın nasıl bir entegrasyon süreci izleyeceğinin bilinmediğini hatırlatmak isteriz.

:: Sizce Shazam’ın özellikleri doğrudan Apple Music uygulamasına aktarılır mı?

► Apple, Shazam uygulamasını satın alıyor!

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.