DOLAR: 4.04 TL
EURO: 5.00 TL

Facebook Canlı Yayın nasıl yapılır ?

1 yıl önce
107 kez görüntülendi


Facebook Canlı Yayın nasıl yapılır  ?

En büyük sosyal medya aracı olan Facebook ,  Twitter’ın uygulaması olan Persicope’a rakip olması için canlı yayın özelliğini bünyesine ekledi .

Facebook Canlı Yayın nasıl yapılır ?

Artık Facebook’ta canlı yayın yapmak mumkun. Facebookda canlı yayın yapmak için iOS işletim sistemi kullananlar için  uygulamasını açın ve “durum güncelle” sekmesini tklayın “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneğinden . Buraya tıkladıktan sonra size kısa bir bilgi veren bölüm gelecek burayı devam diyerek geçiyoruz.

Son olarak  “Canlı videonu açıkla..” bölümüne geliyoruz. Burada videonuz ile ilgili bir başlık ve açıklama ekledikden  ve canlı yayının kitlesini seçtikden  sonra Facebook Canlı Yayın  yapmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır ? Bilgisayar Ekranı Nasıl Verilir ?

facebook-canli-yayin-yapma

Bilgisayar üzerinden canlı yayın yapabilmemiz için  öncelikle  yayın yapabilmemiz için küçük bir yardımcı programa ihtiyacımız olacak   livevideofb.com sitesinden  Download OBS  indirip kuruyoruz  tekrar siteye girip  create live stream facebook tıklayarak   acılan pencereden
Canlı videonu paylaşmak istediğin yeri seç  yayın yapacağımız yere sececez  kendi zaman tunelimizdemi arkadaşımızın zaman tünelinde,yönettiğimiz bir sayfa  yada uyesi olduğumuz  paylaşıma açık hangi bir gurupta yayın yapabiliriz yayın yapacağımız yeri seçtikden sonra ileri butonunu tıklayarak karsımıza çıkacak ekrandan sunucu url sini kopyalayarak  osb programımızı açıp dosya ayarlar sekmesinden yayın kısmına gelerek kopyaladığımız adresi url kısmına yapıştırıyoruz daha sonra  akıs anahtarını kopyalayıp  obs progamonı tekara açıp yayın akısı kısmına yapıştırarak uygula  butonunu tıklayın ve son olarak yayın başlat diyerek yayına başlamı olacaksınız

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık