DOLAR: 4.04 TL
EURO: 5.00 TL

Google Adsense’ye Nasıl Başvurulur

11 ay önce
85 kez görüntülendi


Google Adsense’ye Nasıl Başvurulur 2017

İlk kez 2005 yılında  Google Adsense‘e başvurdum. O zamandan bu güne bir çok kişiye elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım bir çoğunda birlikte başvurarak Google Adsense  onayı almayı başardık . Her seferinde, başvurularım Google Adsense programını kullanmaya başlamak için onaylandı, bu nedenle, onaylanmış kendi hesabınızı nasıl alacağınızdan emin olabilmem için iyi bir öneri sunabileceğimi düşünüyorum.

Bir çok   forum yada paylaşım platformlarında Google Adsense başvuruları reddedilen blog yada site sahiplerini görüyoruz .  Gerçek şu ki, Google Adsense reklam piyasasının lideri konumunda ve artık daha seçici davranıyor .

Aslında biz site sahiplerinin kendi açımızdan baktığımızda bile   Google Adsense başvurularımızın reddedilmesi canımızı sıksa da  aslında  bu sadece Google Adsense  yararına  değil  eğer sitenizde belirtilen kurallara uyduğumuz taktirde bu bizim sitemizin kalitesini arttıracaktır . Kısacası Google Adsense‘nin  koyduğu katı kurallara uyduğumuz da hem biz hem reklam verenler kazanacaktır . İnternet‘in hiç bir kurala uyulmadan açılan siteler sayesinde çöplüğe dönmüş durumda  ve bunların bir çoğuda  reklam almak için  Google Adsense başvuruyor .

Acaba hesabım Onaylanır mı?
<

Dürüst olmak gerekirse, başvurduklarında kaç kişinin Google Adsense’den reddettiğini duymak şok edici. Okuyucuların, başvurularının reddedildiğini söyleyen birçok e-posta aldım. Forumlarda şikayetlerin okunduğunu veya Google ile onaylanma zorluğuyla ilgili yorumları okuduğumu belirtti.

Ben şahsen bunu yaşamamışımdır.  Ancak başvurduğumda çok dikkatli davrandım.Aşağıda, başvurduğum işlemi ve Google Adsense’ye onaylanmasını bulacaksınız.

Google Adsense Onayı  İçin Yapmamız gerekenler

 Kısaca, başvurmak ve Adsense hesabınızın onaylanması için şu 5 adıma dikkat edin

 1. Değerli ve İyi Seyir Sitesi Oluşturun

 Google, değerli bir kaynağınız olduğunu bilmek istiyor! Bu nedenle, onaylanma şansınızı artırmak için orijinal, açık ve kullanışlı içerik oluşturmanız gerekir!

 Tavsiyem, başvurmadan önce sitenizde 500 kelimeden fazla iyi yazılmış en az 10 makale bulundurmaktır. Buna ek olarak, harika bir “Hakkında Sayfası”, “İletişim” sayfası ve “Gizlilik Politikası” sayfası olurdu.  Gizlilik politikası, Google tarafından sağlanan bu bilgileri burada içermelidir .  Burada kullandığım ücretsiz bir gizlilik politikası üreticisi bulabilirsiniz .

Buna ek olarak, mükemmel görünümlü bir temanız veya siteniz varsa onaylanma olasılığınız daha yüksektir.  Mümkünse, premium bir temayı (WordPress kullanılıyorsa) kullanmanızı öneririm.  Ücretsiz bir temayı yine de kullanabilirsiniz, ancak yüksek kalitede bir tema bulmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

 Genel olarak, sitenizi Google’a göndermeden ÖNCE içerik, logo ve düzen değişiklikleri ile sitenizin tamamen geliştirildiğinden emin olun.

Unutmayın, daha önce Google Adsense için şimdiye kadar kullanılan bir site kullanarak Google Adsense’ye başvuramazsınız.

2. Google Adsense  Başvurun

Google Adsense‘e çevrimiçi başvuruda bulunabilirsiniz .Burada, web sitenizin URL’sini , Şahıs ismi veya İşletme Tüzel Kişiliğini , irtibat adını (kendiniz başvuruyorsanız, işletme olarak başvuruyorsanız farklı bir kişi olabilirsiniz), posta adresi , telefon numarası , e-posta adresi ve belki de bir başkası sağlayacaktır Temel bilgi biraz.  banka hesap bilgilerinizi henüz bu aşamada göndermek zorunda değilsiniz.. Bu, onaylandıktan sonra gerçekleşir.

Telefon ve l adres bilgilerini verdiğinizden emin olun. Telefon numaranızı doğrulamak için ZORUNLUDUR ve size verdiğiniz adrese bir PIN yollayacaktır. 4. Ancak, adım 4’e kadar gerçekleşmez. Başvurunun kendisi doldurmak yalnızca birkaç dakikanızı alıyor.

3. Geçici Olarak Onaylı Olun ve Reklam Yerleştirin

 Onay genellikle 3 iş günü  içinde gerçekleşir. Yukarıdaki adımlarımı daha önce hiçbir zaman Google Adsense ile ilgili olmayan benzersiz bir site oluşturmak için uygularsanız, sorunların hızlı bir şekilde onaylanmasına izin verilmemelidir.

 Bu noktada, işlemi açıklayan bir Google’dan onay e-postası alacaksınız.  Aslında, diğer doğrulama adımlarını yerine getirene kadar “geçici olarak” onaylanırsınız.

 Bu, sitenize reklam yerleştirmeye başlayabileceğiniz ve hesabınıza gelen tıklamaları ve geliri göreceğiniz anlamına gelir. Google, kendi reklamlarınızı tıklamadığınızdan veya şüpheli trafik göndermediğinizden emin olmak için etkinliğinizi izlemektedir. Reklamlarınızı tek başına bırakıp şüpheli bir şey yapmadığınız sürece iyi olmalısınız.

 Google Adsense kodunu diğer web sitelerinizin HERHANGİ BİRİNİNE ekleyebilirsiniz!  Her yeni site için başvurmanız gerekmez. Herhangi bir onaylanmış hesabınız olduğunda, tüm sitelerinizde aynı Adsense kodunu kullanabilirsiniz.

4.  Pin Doğrulama, Banka Hesabı ve Vergi Bilgileri, Telefon Numarası

 Ancak, ödeme almadan önce, birkaç şeyi doğrulamanız gerekir. Önce, Google size posta ile PIN doğrulama gönderecektir.  Bu genellikle bir haftadan sonra 10 güne kadar gelecektir.

Hiçbir acele yok, ancak bir noktada banka hesabınızı doğrulamanız ve vergi bilgilerinizi göndermeniz gerekecektir.  Banka hesabı, başvuruda bulunduğunuz ile aynı adda olmalıdır.  (Dolayısıyla, işletme tarafınızla başvurduysanız, banka hesabı işletme için olmalıdır).

Banka hesap numaranızı ve yönlendirme numaranızı sağlamanız gerekir. Ardından Google, birkaç tl lik bir test ödemesi yapacaktır. Daha sonra doğrulama işlemini tamamlamak için bu tutarı Google Adsense hesabınızda gireceksiniz.  Sonra aylık ödenmeye başlayabilirsiniz!

Ayrıca, pim numaranızı sağlamanız ve gerekli vergi dokümanlarını doldurmanız gerekecektir (hepsi online  olarak Google tarafından ele alınmaktadır ve sadece birkaç dakika sürmektedir).

 Telefon numaran daha önce doğrulamadıysanız, bunu yapmanız gerekir. Google size otomatik bir kod içeren bir test çağrısı yapacaktır. Kodu girin, gidebilirsiniz!

5. Reklam yayınlama

 Son olarak, Adsense kodunuzu nasıl yürüttüğünüz konusunda akıllı olun. Bunu yalnızca Google Adsense yönergelerine uygun sitelerde belirtin . Kendi reklamlarınızı tıklamayın ve asla başka hiç kimsenin kendi reklamlarınızı tıklamasını istemeyiz! .Bu, hesabınızın kapanmasına neden olacak.

 Genel olarak, Google’a uygun kalın ve her ay hesabınıza gelen ödemelerin keyfini çıkarın.

Sonuç olarak

Bunlar, kendim, işletmelerim veya Google Adsense’e onaylanan başkalarının hesaplarını almak için birçok kez kullandığım kesin adımlardır.; Yüzeyde, bunlar oldukça basittir Ama bana güven, birçok insan asla onaylanmaz.

 Bu, düşük kaliteli içerikten şüpheli etkinliğe kadar birçok nedenden dolayı olabilir. Ancak burada özetlediğim 5 basamağı izlerseniz, herhangi bir sorun olmadan onay almanız gerekir

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık