$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Kombi nasıl çalışır

  • 01.01.2016
  • 99 kez okundu

Kombi nasıl çalışır

Kombi, merkezi ısıtma sisteminin ısıtılmasının yanı sıra anında sıcak su temin etmek üzere tasarlanmıştır.

Evdeki sıcaklık önceden belirlenmiş seviyenin altına düşerse oda termostatı, ısıtmanın merkezi ısıtma sistemine yönlendirilebilmesi için ısıtma kazanı için bir sinyal gönderir. Bunun tersi termostat gerekli oda sıcaklığına ulaştığını tespit ettiğinde gerçekleşir.

Sıcak suya yönelik bir talep olduğunda – sıcak musluğu açan birisi tarafından tetiklenir – su, kombi içerisinde ısıtılır ve daha sonra ilgili musluğa akar.

Kombi içerisinde bulunan kontrol valfleri, suyun merkezi ısıtma sisteminden akmasına izin vermek ya da gerektiği gibi sıcak su musluğuna yönlendirmek, ancak aynı anda hiçbir zaman farklı yönlerde çalışmazlar.

Kombi, yeterli su basıncına ihtiyaç duyar; buda 1.5/2 bar arasıdır . Kazanın ısı çıktısının ihtiyaçlarınıza uygun olmasını sağlamak da önemlidir. Kombilerden biri iki Sıcak Su ve diğeri Merkezi Isıtma olmak üzere iki ısı çıkışı vardır. Bir evin radyatörlerden ısıtılması için daha fazla çaba ve dolayısıyla sıcak su üretmek için daha fazla ısı gerekmektedir, bu nedenle genellikle kombi seçiminizi belirleyen sıcak su çıkışıdır. Bir Gas Safe kayıtlı yükleyici, ihtiyaçlarınızı karşılamak için hangi kazan ihtiyacınızı karşılamanıza yardım edebilecektir

► Kombi nasıl çalışır

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ