$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Restoranlarda “dijital menü” devri

  • 09.12.2017
  • 98 kez okundu

Perakende gıda sektöründe kızışan rekabet, şirket yöneticilerinin yeni arayışlarını hızlandırdı. Herkes müşteriyi içeri çekip, maliyetlerini azaltmanın yollarını arıyor. “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” ilkesiyle hizmet verdiklerini vurgulayan Sistem 9 Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaan Akın, araştırmadan çıkan sonuçları şöyle değerlendiriyor: “Menü ve fiyatlar sunduğumuz teknolojik çözümlerle uzaktan anında güncellenebiliyor. Böylece, işletmeciler özel günler için fiyat teklifi ve promosyonlarını kolayca ekrana yansıtabiliyor Ayrıca bu ekranlar, marka imajını da yukarı çekiyor.”

Türkiye’nin yanı sıra, 17 ülkede daha perakende gıda sektörüne dijital menü board sistemi kurduklarını hatırlatan Akın, dijital menü boardların diğer avantajlarını şöyle özetliyor: “Uzaktan kolayca görülebilen dijital menü boardlar, tüketicinin dikkati çekilerek restorana girmesi kolaylaşıyor Dijital ekrana yansıtılan görüntüler uzaktan kontrol edildiğinden, hatalara anında müdahale edilip düzeltme imkânı sunuyor. Böylece zaman kaybı önleniyor. Restoran sahibi isterse dijital menü boardlara ürünüyle bağlantılı markaların reklamlarını da yansıtabiliyor.”

Bünyesinde Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby’s gibi dört uluslararası markanın yanı sıra, kendi markası Usta Dönerci’yi barındıran TAB Gıda Dijital Pazarlama ve Teknoloji Direktörü Burak Akın, restoranlarında kullandıkları dijital menü board sisteminin yararlarını şöyle açıklıyor: “Dijital menü boardlar AVM’lerdeki restoranlarımızda rakiplerle aramızda büyük fark yarattı. Uzak mesafeden görünen, çok kaliteli, iştah açıcı ve güzel görüntüler pozitif bir etki yaratıp satışlarımızı artırdı. Ayrıca günün değişik saatlerinde, değişik kampanyalar yapabilmemize olanak sağladı. Sistem 9’un yazılımları dâhil olmak üzere hizmet aldığımız anahtar teslim çözümlerinden memnunum.”

‘Türkiye’nin global tadı’ haline gelen Simit Sarayı Bilgi Teknolojileri Direktörü Kadir Tophan ise dijital menü boardlar sayesinde istedikleri bilgiye bir ‘tık’ la ulaşabildiklerini hatırlattıktan sonra sistemin diğer artılarını şöyle özetliyor: “Geniş bir coğrafyada ve 426 mağazamızda günde 1 milyonu aşkın kişiye hizmet veriyoruz. Dünyanın 4 kıtasındaki mağazalarımızda Sistem 9 mühendislerinin elinden çıkan S9 Vision yazılımını kullanıyoruz. Tüm mağazalardaki dijital menü boardlarımız tek merkezden yönetiliyor. Bu sayede kampanyalarımı: ve menü değişikliklerimizi dakikalar içinde ABD’den Suudi Arabistan’a, İngiltere’den Hollanda’ya ve daha birçok ülkeye merkezimiz Türkiye’den güncelleyebiliyoruz.”

Önceki HaberUtandıran Öneri Hakkında YouTube’tan Açıklama Sonraki HaberAvidemux ile kolay video düzenleme!

► Restoranlarda “dijital menü” devri

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.