$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Sabun mu yoksa duş jeli mi daha sağlıklıdır?

  • 11.12.2017
  • 108 kez okundu

Günlük yaşantımızda hijyenini önemi çok büyükdür. Kişinin tercihine göre değişen vücut temizliğinde duş jeli ve sabun kullanımı çoğu zaman hangisinin kullanımı daha sağlıklı olduğu çelişmektedir. Sizler için bu sorunun cevabını araştırdık…

Çok sık tercih edilen…

Genellikle hoş kokusu ile duş jeli sabun tüketimine oranla daha fazla tüketilmektedir. Cezbedici çeşit çeşit birbirinden farklı kokusu nedeniyle pratik ve hızlı kullanımı ile genellikle tüketiciler tercihlerini duş jelinden yana kullanmaktadır. Tabikide duş jelini herkes için genellemek mümkün değil ciltte bıraktığı kayganlık hissini sevmeyen tüketiciler eskiden olduğu gibi sabun kullanmaya devam etmektedir.

Hassas ciltlerde alerji riski…

Cildi hassas olan kişilerde genellikle içerdiği cezbedici hoş kokusu için içerisine eklenen esanslar nedeni ile alerji riski olabiliyor. Eğerki hassas ve alerjiye meyilli bir cilt yapınız varsa duj jeli tercihlerinizde dikkatli olmalısınız.

Cildinizde istenmeyen tahrişliğe yol açabilmektedir…

Her ne kadar kullanım tercihi duş jelinden yana olsa bile cilt yapısına uygun olmayan sabunlar ve içerisinde köpürmesi için çeşitli maddeler nedeniyle cildinizde tahrişe neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra yaşamınızda çok sık duş almanızda ciltte tahrişe yol açabilmektedir.

Vucudunuzda egzama gibi saplık sorunlarına neden olabilmekte…

Duş jelleri ve sabunlar cildinizin pH seviyesini bozan kimyasallar içermektedir. Bir ciltte pH seviyesi bozulunca ortaya egzama, mantar gibi cilt problemleri orata çıkmaktadır. Bu durumda dikkat etmeniz gereken konulardan biride cildinizin pH dengesinin 7’nin altına düşmemesine dikkat etmeniz!

Çözüm yolu!

Eğerki yaşamınızda çok fazla banyo yapıyorsanız banyo sayınızı azaltmanız gerekmektedir. Genellikle duş jelleri ve sabunlar ciltte hasrlar bırakabilmektedir.Cildinizde sabun ve duş jeli kullanımlarınızıciltte pH seviyesinin 7’nin altına düşmemesine özen göstermelisiniz. Genel olarak kimyasallar içeren temizleyiciler yerine doğal temizleyici edinebilirsiniz. Her banyo sonrasında cilt tipinize uygun nemlendirici ile vücudunuza masaj yaparak uyuglamayı unutmamalısınız!

► Sabun mu yoksa duş jeli mi daha sağlıklıdır?

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.