$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Yeni Galaxy Note 8 Geliyor !

  • 04.01.2017
  • 94 kez okundu

 Galaxy Note 8 Geliyor !


Samsung, Galaxy Note 7’nin patlama facialarından sonra Galaxy Note 8’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Samsung’un planı 2017’nin ikinci yarısında Nisan ayında Galaxy S8 ve S8 Edge piyasaya sürüp ardından da Galaxy Note 8’i piyasaya sürmek.

Samsung’un Note serisini çöpe atmaya niyeti yok.
Elektronik endüstrisinin pek çok yetkilisi Galaxy 7’nin patlama veya şarj olurken yanma haberleri çıkmadan önce çok popüler olduğunu belirtti. Samsung’un geliştirdiği ve domine ettiği phablet pazarı büyümekte ve bu yıl içinde Samsung Note serisinden yeni modelini bu yıl tanıtacak. Phablet adı verilen sınıftaki ürünler tablet ve akıllı telefon özelliklerini birleştirmek yani hem tablet hem telefon işlevini görmek üzere tasarlandılar.
Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Note 8 Samsung’un şimdilik “Bixby” olarak adlandırdığı yapay zeka asistanıyla gelecek. Bixby’nin yanı sıra Note 8’de ultra çözünürlüklü VR yani sanal gerçeklik özelliği ve gelişmiş stylus kalemi de olacak. Note 8’in çıkış tarihi kesinleşmedi fakat önceki modellerin piyasaya sürüldüğü tarihlere bakarsak Note 7 19 Ağustos’ta, Note 5  20 Ağustos’ta piyasaya sürülmüştü. Galaxy Note 7 ile gelen İris Kimlik Doğrulama Sisteminin yükseltilmesi ve güvenliğinin artırılması için gereken çalışmaların ne kadar süreceğine bağlı olarak Note 8 piyasaya daha geç de çıkabilir.

Samsung’un ortaklarından yapılan bir açıklamada ise Galaxy S8’in 2K çözünürlüklü bir ekran ile piyasaya sürülecekken Galaxy Note 8’in 4K çözünürlüklü ekranla üretileceği belirtildi. Ayrıca Note 8, yeni Gear VR giyilebilir ürünüyle de bağlantı kurabilecek.
Bu sırada, Samsung bu ay sonuna doğru Note 7’den dolayı açılan yangın davalarının da sonuçlarını açıklayacak. Bir söylentiye göreyse yangınların temel sebebinin sadece basit bir batarya sorunu değil. Note 7 ciddi bir elektronik donanım tasarım hatasıyla üretildi ve bu yangınlara bu hata sebep oldu. Soruşturmalar ABD merkezli güvenlik organizasyonu UL tarafından gerçekleştirildi. Samsung büyük ihtimalle, Kore Teknoloji ve Standartlar Ajansı (KATS) tarafından Kore Test Laboratuvarı’ndan (KTL) istenen bağımsız araştırma sonuçları ile diğer soruşturmaların sonuçlarını açıklayacak.

► Yeni Galaxy Note 8 Geliyor !

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ